بخشی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش بخش خصوصی استدکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان پارس در رشت با اشاره به فرصت های بخش خصوصی در بحث اشتعال، گفت: بخشی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش بخش خصوصی است.

 

دکتر هاشمی با اشاره با عملکرد دولت درمقوله اشتغال گفت: در دولت یازدهم 700 هزار شغل ایجاد شد اما این میزان جوابگوی نیاز جامعه نبود و در حال حاضر یک میلیون و دویست هزار نفر در کشور جویای کار هستند. البته این تعداد در مقایسه با دوره های گذشته و در نظر گرفتن شرایط موجود، کار بررگی بود.

 

 

وزیر بهداشت با بیان این که بعد از برجام فرصت های بیشتری ایجاد شد، گفت: امیدواریممسیر عقلانیت ادامه پیدا کند و کشور در سایه آرامش و همکاری و وحدت بتواند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار امسال در جهت" اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گام بر دارد و به این مهم دست یابد.

 

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژهدر دستاجرای بیمارستان 400 تخته لاکان در گیلان، تصریح کرد: بخش خصوصی در گیلان عملکرد مناسبی در زمینه بهداشتی درمانی دارد و در این راستا ساخت بیمارستان پارس یکی از این شاخص هاست.

 

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار بالای کشته شدگان ناشی از تصادف در ایران، افزود: آمار کشته شدگان ما در سوانح ترافیکی از آمار کل کشته شدگان ناشی از جنگ در منطقه بالاتر است و این بیانگر این است که قوانین موجود، بازدارنده نیستند نه برای جاده نه برای راننده و نه برای مردم.

دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به توانمندی و استعداد جوانان گیلانی گفت: گیلان افراد شاخصی در حوزه بین الملل دارد و بی شک نیروی انسانی اساس هر کاری است.

 

وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه سلامت نیز نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و همه کادر درمانقابل تقدیر و شایسته احترام هستند، گفت: جامعه پزشکی از سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب می شود که گاهی ندانسته و گاهی دانسته و عامدانهتخریب می شوند و بخشی از آن هم ریشه در خود این جامعه دارد.

 

دکتر هاشمی در پایان، توسعه توریسم سلامت در گیلان را با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک گیلان حایز اهمیت دانست و گفت: گیلان پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه درمان دارد و امیدواریم مسوولین استانی برای بهبود زیر ساختهای حوزه سلامت در گیلان به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمک کنند.

 

منبع : بهداشت نیوزانجمن کنترل عفونت ایران