انجمن کنترل عفونت


عنوان : 11 نکته جالب درباره موز

موز نام میوه و گیاهی است که دارای چندین شکل و رنگ مختلف است. میوه موزی که امروزه بیشتر در دسترس همگان قرار دارد،


عنوان : 5 راه برای جلوگیری از اشتها و گرسنگی کاذب

انرژی‌تان پایین آمده، شکمتان به سر و صدا افتاده است و اخلاقتان هم از یک فرد مهربان و دوست‌داشتنی به فردی عصبی و تندمزاج تبدیل شده‌. گرسنگیتان تبدیل به عصبانیت شده است. این اتفاق برای همه ما افتاده است و می‌دانیم که اصلاً وضعیت خوبی نیست. اما خوشبختانه بخاطر روابط و زندگی اجتماعی‌تان هم که شده، می‌توان از بروز چنین موقعیتی جلوگیری کرد. در زیر به 5 قانون برای جلوگیری از اشتها و گرسنگی کاذب اشاره می‌کنیم.


عنوان : بازدیدهای عیدانه و افزایش ریسک ابتلا به بیماری

عید نوروز از جمله مراسم باستانی ما ایرانیان است که با اقدامات عرفی در سالیان اخیر در هم تنیده شده، اقداماتی که گاهی سلامتی ما را نشانه گرفته است


عنوان : افسردگی نوجوانان

سخت‌ترین سؤالی که متخصصان اطفال همیشه در معاینات از نوجوانان می‌پرسند، راجع به افسردگی و خودکشی است.


عنوان : آیا آنتی بیوتیک بی حالی و ضعف را به دنبال دارد؟

زمانی که ما بیمار میشویم به نزد دکتر میرویم تا دوا و درمانی به ما بدهد و حال ما را خوب کند.دکترها در اکثر موارد آنتی بیوتیک را به ما پیشنهاد میکنند.


عنوان : با 3 عامل پیشگیری از سرطان آشنا شوید

امروزه سرطان بعد از بیماری‌های قلبی ـ عروقی به عنوان مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در کشورهای دنیا مطرح است و در دهه‌های آینده اولین عامل مرگ‌ومیر به ویژه در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.


عنوان : با رعایت این قوانین وزن خود را ثابت نگه دارید!

با توجه به زندگی پرمشغله‌ی امروزی، استرس، آلودگی و مسایلی از این دست، داشتن بدنی سالم و اندامی متناسب کار سختی است و باید یک سری از اصول و قواعد مربوط به سبک زندگی سالم را رعایت کرد تا از بدنی سالم و وزنی متعادل برخوردار شد.


عنوان : بیماری‌های شایع مردانه را بشناسید و از آنها پیشگیری کنید

مردان از لحاظ تفاوت‌های ساختار بدنی، هورمونی، خصوصیات جنسیتی و شغلی نسبت به خانم‌ها در برابر بعضی از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و مشکلات بهداشتی، آسیب‌پذیری بیشتری دارند، بنابراین بعضی از بیماری‌ها در آقایان بیشتر از خانم‌ها دیده می‌شود.


عنوان : چیزهایی که باید در مورد ادرار خود بدانید

ممکن است همه در مورد آن (ادرار) صحبت کنند. مواردی مانند رنگ، بو، مقدار و کنترل ادرار می تواند سر نخ خوبی برای تشخیص سلامت شما شود. اما گاهی صحبت کردن راجع به ادرار می تواند ناراحت کننده یا چندش آور باشد.


عنوان : حوزه سلامت نیازمند یارانه است

معاون درمان وزارت بهداشت، غیرواقعی بودن تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی را یکی از سه مشکل اساسی نظام سلامت کشور تلقی کرد


عنوان : خطر افزایش‌فقر در ایران به‌دلیل شیوع بیماری‌های غیرواگیر

بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌های مزمن تنفسی مانند آسم و بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی مهمترین بیماری‌های غیرواگیر هستند. ۸۰ درصد مرگ‌های ناشی از بیماریهای غیرواگیر به علت ۴ دسته از بیماریها رخ می‌دهد.


عنوان : جزییات طرح سلامت نوروزی و آمادگی بیمارستانها برای ارائه خدمات درمانی

کتر محمد آقاجانی در این باره گفت: در راستای ارتقاء سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای هموطنان بالاخص در تعطیلات نوروز که با افزایش تردد مسافران مواجهیم، برنامه ریزی های دقیق و جامعی برای امدادرسانی و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی و تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفت. دکتر محمد آقاجانی در این باره گفت: در راستای ارتقاء سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای هموطنان بالاخص در تعطیلات نوروز که با افزایش تردد مسافران مواجهیم، برنامه ریزی های دقیق و جامعی برای امدادرسانی و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی و تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفت.


عنوان : تولد سالانه ۳۰ هزار معلول به دلیل اختلالات ژنتیکی/نجات بیش از 4هزار نفر از خودکشی

رئیس سازمان بهزیستی گفت: دولت تدبیر و امید در لایحه حمایت از حقوق معلولان بحث نحوه و چگونگی اشتغالزایی معلولان را به مجلس پیشنهاد داده است.


عنوان : بخشی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش بخش خصوصی است

وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه سلامت نیز نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و همه کادر درمان قابل تقدیر و شایسته احترام هستند، گفت: جامعه پزشکی از سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب می شود که گاهی ندانسته و گاهی دانسته و عامدانه تخریب می شوند و بخشی از آن هم ریشه در خود این جامعه دارد.


عنوان : بیمارستان دیّر 98درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار شهرستان دیّر گفت: پروژه بیمارستان دیّر 98 درصد پیشرفت دارد و امسال در هفته سلامت به بهره برداری می رسد.


 
  1